İçişleri Bakanlığının 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu kapsamında kamu güvenliğinin sağlanmasında genel kolluk kuvvetlerimize yârdımcı mahiyette daha yoğun ve aktif şekilde görev ifa etmeleri amacıyla İlimiz Merkez ve Dış İlçe Emniyet Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere toplam (250) Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımının planlandığı bildirilmiştir.
        Söz konusu Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım işlemlerinin Valiliğimiz koordinesinde ilgili Kaymakamlıklarca Kasım ayının ilk haftasında başlatılması, 21-24/12/2017 tarihleri arasında uygun bir günde yazılı sınavlarının yapılması, sınavda başarılı olanların güvenlik soruşturması ile sağlık tetkiklerinin yapılarak en kısa süre içerisinde atama işlemlerinin tamamlanması istenmiştir.
        Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alım işlemlerinin ekte sunulan alım ilanı takvimine göre yürütülecektir. Tüm Kamuoyuna duyurulur.
 
Başvurular 16 Kasım tarihinden itibaren Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü, Personel Büro Amirliğine yapılacaktır. 
Bekçilik başvuruları başlamasına kısa bir süre kala vatandaşların soruları ve talepleri karşısında Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ek ilan yayımladı. Bu Ek ilana ulaşmak için tıklayınız.
Genel olarak  bekçi alım ilanı ve başvuru dilekçesi için tıklayınız.